Žena, partnerka, matka, dcéra, kamarátka…

Cítim sa neuveriteľne žensky… po rokoch užívania si role matky som sa prehupla najmä do role ŽENY. Nieže by som rolu matky opustila, ale silno vnímam, že postupnosť je dôležitá ?

?ŽENA (byť sama sebou)
?PARTNERKA
?MATKA
?OSTATNÉ ROLE, ktoré sa nám ženám nevyhnú… či už doma, v práci, s priateľmi sú na ďalších pozíciách. Je fajn si ich užívať tiež ? ale poradie je poradie.

Ak sa cítite naplnene v úlohe ženy, ak cítite, že vzťah, ktorý budujete je založený na úcte, pozornosti, láske k sebe, potom môžete z toho kalicha nalievať aj iným. Bez toho, aby ste hlboko poznali seba a svoje potreby to nepôjde. V prvom rade z kalicha nalejte svojmu partnerovi. Tomu, ktorého si vážite, dôverujete mu, ktorého milujete a viete, že sa s ním chcete deliť o svoj život aj ďalšie dni, týždne, mesiace, roky… Vzájomnou pozornosťou ukazujete deťom naplnený vzťah a ony sa môžu cítiť bezpečne. Ak vidia vzájomnú súhru rodičov, tak z toho budú čerpať aj vo svojich neskorších vzťahoch. Ak je naplnená rodina, potom pozornosť môže smerovať mimo rodinu k priateľom, blízkej rodine, známym….

Mnohé ženy si poviete, že to nejde, že dieťa vyžaduje veľa pozornosti, že v práci je toho na vás veľa a dokonca si ju nosíte domov alebo sa v práci cítite naplnene. Ak to poradie nie je dodržané, hľadajte pod povrchom všetky tiene, ktoré môžu poukázať na to, čo máte v ignorancii, čo nechcete vidieť, v čom a prečo sa nechcete pohnúť.

? V akej roli sa cítite naplnene? Čo skutočne aktuálne žiješ?

Pravidelný fotoblog sledujte na INSTAGRAME @luciadedikova alebo na FACEBOOKU www.luciadedikova.sk