O mne

Som Lucia Dedíková, sprievodca detí i dospelých na ich osobnej ceste životom, manželka, mama dvoch synov, vyštudovaná pedagogička, AMI Montessori lektorka v Akadémii Montessori.

Cesta k mojej aktuálnej práci sa otvorila v roku 2007, keď sme sa s manželom rozhodli pre zrodenie nášho prvého dieťaťa. Všetko prebiehalo v najlepšej harmónii, náš prvý syn prišiel ako na zavolanie. V tom čase som si plnila svoje sny v reklamnej agentúre, skvelé zážitky, zábava, úžasní mladí ľudia, ale aj riadna makačka do neskorej noc…mega výkony som podávala až do posledného momentu… Ja to zvládnem, budem ocenená, všetky tie vonkajšie vplyvy, ktorým som sa prispôsobovala… V práci mi pekne poďakovali za dlhoročnú angažovanosť a tým to haslo… Potom prišiel veľký zlom aktívnej manažérky, keď som ostala na „dovolenke“ s mojim synom… sama medzi 4 stenami, vrieskajúcim dieťaťom…prvý môj výrazný stret ~ očakávania versus realita. Mala som mnoho pochybností a mnohokrát som si nevedela poradiť. Snažila som sa pretláčať svoje predstavy, tvrdohlavo som si išla svoje…. no moje dieťa, neskôr aj druhý syn, mi ukazovali inú cestu. Odvtedy ubehlo už veľa rokov a mnohé veci som pochopila, zmenila a postupne sa mi všetko začalo rozuzlovať. Deti sú mojim najpravdivejším zrkadlom, darom, ktorý mi pomohol odhaliť moje nefunkčné vzorce správania. Vďaka deťom som tieto vzorce a bloky začala meniť. Začala som viac vnímať seba a svoje pocity… a to ma vedieť ďalej a ukazuje mi, či idem alebo nejdem správne… 

Kineziológia, etikoterapia a Montessori diplomovaný výcvik boli trojkombinácia, ktorá začala otvárať a transformovať moje bloky. V tom čase som nahliadla aj do tajov kvantovej terapie, terapie Bachovými kvetmi, Homeopatie, Arómaterapie dōTERRA esenciálnymi olejmi, liečbe Skenarom, Zepterom, sviečkami… Pri všetkom tom objavovaní mi prichádzali nové aha momenty a hlavne uvedomenie, že ja som tvorcom svojho života. Uvedomila som si, že láskou môžem svietiť sebe i druhým. A tak sa začala cesta do môjho vnútra.

Učiteľmi života, ktorí ma inšpirovali, sú Zdenka Jordánová, u ktorej som prvýkrát zažila, čo znamená naplno vnímať svoje pocity a prijať seba; Vladimír Červenák, vďaka ktorému som začala rozpoznávať priestor spojenia či odporu a dostala som sa k vedomým meditáciam; Ľubica Macková a Pavel Vondrášek, ktorí mi pomohli nájsť v sebe hravosť a vnútornú slobodu; Sam Fujera, ktorý ma inšpiroval svojou prácou a podporil na mojej ceste sebapoznávania; vyše 80 ročná AMI lektorka Kay Baker, ktorá mi ukázala, že ak milujete svoju prácu, môžete ju realizovať s nadšením aj vo vysokom veku, Eva Štarková, ktorá mi pred takmer 25 rokmi ukázala spôsob akým funguje naša myseľ a o 20 rokov neskôr ma vtiahla do sveta Montessori pedagogiky; Tereza Ruth, ktorá ma zasvätila do tajov Mohendžodáro a ukázala mi ako sa dotknúť ženskej duše. Patrí vám moja veľká vďaka. Aj vďaka vám môžem robiť prácu, ktorá ma teraz napĺňa.

Moja doterajšia cesta v skratke:

2020 otvorenie rodinného a vzdelávacieho centra Akadémia Montessori a realizácia svojich projektov

2018 práca s prístrojom iTOVi, aróma poradenstvo

2017 Technika kvantového dotyku Matrix

2016 arómaterapia a dōTERRA konzultant

2014 – 2016 AMI Diploma Montessori Course – 2,5 ročný výcvik pre vek 6-12 rokov v zahraničí

2015 – 2020 domáce vzdelávanie mojich dvoch školákov

2014 AMI Montessori Certificate Course pre deti vo veku 0-3 roky

2014 AMI Montessori Foundation Course pre deti vo veku 3-6 rokov

2013 – 2016 3,5 ročný výcvik kineziológia – Poznej svůj cíl

2013 – 2020 semináre a výcviková škola Etikoterapia

2013 – 2018 Mohendžodáro

2012 Montessori workshop pre vek 0-3 roky s AMI trénerkou Patriciou Wallner

2012 kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný

2012 kurz Rodinná homeopatia, scenar

2011 kurz Efektívne rodičovstvo

2011 Montessori pedagogika a začiatok výcvikov pre deti vo veku 0-3 roky, 3-6 rokov, 6-12 rokov doma i v zahraničí

2008, 2010 narodenie synov a veľká zmena v živote našej rodiny 

1997 – 2008 Brand Manager a Brand Director v oblasti reklamy a marketingu

1995 metóda One Brain

Pedagogická fakulta UK (1.stupeň ZŠ a špeciálna pedagogika)

Stredná pedagogická škola

Čo hovoria o mojej práci moji klienti?

 referencie