Lucia Dedíková

Som sprievodca detí i dospelých na ich osobnej ceste životom, manželka, mama dvoch synov, vyštudovaná pedagogička, AMI Montessori lektorka v Akadémii Montessori, milovníčka zvierat, nadšenkyňa umenia a tvorby.

Už ako malá škôlkarka som chcela učiť deti, milovala som moju pani učiteľku. V mojich 10 rokoch som to vedela už isto… a tým smerom som sa vybrala aj štúdijne, pedagogika a psychológia ma sprevádzali mnoho školských rokov. Keďže som nie vždy chápala o čom je na základnej škole reč, rozhodla som sa odovzdávať poznanie sveta deťom inak. Oslovila ma Montessori pedagogika a rešpektujúca výchova.

Počas strednej školy ma zaujímala numerológia, astrológia, nadprirodzené javy… Fascinovalo ma to. A tam niekde som premýšľala o zmysle života a naplánovala som si, čo chcem v živote robiť a dokázať.

Cesta k mojej aktuálnej práci sa otvorila v roku 2007, keď sme sa s manželom rozhodli pre zrodenie nášho prvého dieťaťa. Všetko prebiehalo v najlepšej harmónii, náš prvý syn prišiel ako na zavolanie. V tom čase som si plnila svoje sny v reklamnej agentúre, skvelé zážitky, zábava, úžasní mladí ľudia, ale aj riadna makačka do neskorej noc…mega výkony som podávala až do posledného momentu… Ja to zvládnem, budem ocenená, všetky tie vonkajšie vplyvy, ktorým som sa prispôsobovala… V práci mi pekne poďakovali za dlhoročnú angažovanosť a tým to haslo… Potom prišiel veľký zlom aktívnej manažérky, keď som ostala na „dovolenke“ s mojim synom… sama medzi 4 stenami a s vrieskajúcim dieťaťom… prvý môj výrazný stret ~ očakávania versus realita. Mala som mnoho pochybností a mnohokrát som si nevedela poradiť. Snažila som sa pretláčať svoje predstavy, tvrdohlavo som si išla svoje…. no moje dieťa, neskôr aj druhý syn, mi ukazovali inú cestu. Odvtedy ubehlo už veľa rokov a mnohé veci som pochopila, zmenila a postupne sa mi všetko začalo rozuzlovať. Deti sú mojim najpravdivejším zrkadlom, darom, ktorý mi pomohol odhaliť moje nefunkčné vzorce správania. Vďaka deťom som tieto vzorce a bloky začala meniť. Začala som viac vnímať seba a svoje pocity… a to ma vedieť ďalej a ukazuje mi, či idem alebo nejdem správne… 

Kineziológia, etikoterapia a Montessori diplomovaný výcvik boli trojkombinácia, ktorá začala otvárať a transformovať moje bloky. V tom čase som nahliadla aj do tajov kvantovej terapie, terapie Bachovými kvetmi, homeopatie, arómaterapie dōTERRA esenciálnymi olejmi, liečbe Skenarom, Zepterom, sviečkami… Pri všetkom tom objavovaní mi prichádzali nové aha momenty a hlavne uvedomenie, že ja som tvorcom svojho života. Uvedomila som si, že láskou môžem svietiť sebe i druhým. A tak sa začala cesta do môjho vnútra.

Učiteľmi života, ktorí ma inšpirovali, sú Zdenka Jordánová, u ktorej som prvýkrát zažila, čo znamená naplno vnímať svoje pocity a prijať seba; Vladimír Červenák, vďaka ktorému som začala rozpoznávať priestor spojenia či odporu a dostala som sa k vedomým meditáciam; Ľubica Macková a Pavel Vondrášek, ktorí mi pomohli nájsť v sebe hravosť a vnútornú slobodu; Sam Fujera, ktorý ma inšpiroval svojou prácou a podporil na mojej ceste sebapoznávania; vyše 80 ročná AMI lektorka Kay Baker, ktorá mi ukázala, že ak milujete svoju prácu, môžete ju realizovať s nadšením aj vo vysokom veku, Eva Štarková, ktorá mi pred takmer 25 rokmi ukázala spôsob akým funguje naša myseľ a o 20 rokov neskôr ma vtiahla do sveta Montessori pedagogiky; Tereza Ruth, ktorá ma zasvätila do tajov Mohendžodáro a ukázala mi ako sa dotknúť ženskej duše, či úžasná Monika Jakubeczová a mnohí moji priatelia. Patrí vám moja veľká vďaka. Aj vďaka vám môžem robiť prácu, ktorá ma teraz napĺňa. Ďakujem aj môjmu manželovi za neustálu podporu a mojim deťom za tréning trpezlivosti a bezpodmienečnej lásky. Teším sa na stretnutia s vami, priatelia. Lucia

Moja doterajšia cesta v skratke:

2022 Kozmológia

2020 otvorenie rodinného a vzdelávacieho centra Akadémia Montessori a realizácia svojich projektov

2017 Technika kvantového dotyku Matrix

2016 Aarómaterapia, dōTERRA konzultant, iTOVi meranie a poradenstvo

2014 – 2016 AMI Diploma Montessori Course 6-12 – 2,5ročný diplomovaný kurz pre deti vo veku 6-12 rokov v zahraničí

2015 – 2020 domáce vzdelávanie mojich dvoch školákov

2014 AMI Montessori Certificate Course pre deti vo veku 0-3 roky

2014 AMI Montessori Foundation Course pre deti vo veku 3-6 rokov

2013 – 2016 Kineziológia – Poznej svůj cíl – 3,5 ročný výcvik

2013 – 2023 Etikoterapia – semináre a výcviková škola

2013 – 2018 Mohendžodáro

2012 Montessori workshop pre vek 0-3 roky s AMI trénerkou Patriciou Wallner

2012 kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný

2012 kurz Rodinná homeopatia, scenar

2011 kurz Efektívne rodičovstvo

2011 Montessori pedagogika a začiatok výcvikov pre deti vo veku 0-3 roky, 3-6 rokov, 6-12 rokov doma i v zahraničí

2008, 2010 narodenie synov a veľká zmena v živote našej rodiny 

1997 – 2008 Brand Manager a Brand Director v oblasti reklamy a marketingu

1995 metóda One Brain

Pedagogická fakulta UK (1.stupeň ZŠ a špeciálna pedagogika)

Stredná pedagogická škola

Čo hovoria o mojej práci moji klienti?

 referencie