Maminka musí byť pri tatinkovi

Poznáte to, milí rodičia? ? Idete sa uložiť do postele, prichádza intímna chvíľka a bum, dieťa vám vrazí do postele, rovno medzi vás dvoch. No naše (už dosť veľké a miesto zaoberajúce) dieťa sa včera presunulo na kraj postele a hovorí: „Maminka musí byť pri tatinkovi.“ Deti vedia, vnímajú všetko, čo sa okolo nich deje a vedia ako správne je nastavená hierarchia v rodine. Dôležitejší je vzťah rodičov ako vzťah rodiča s dieťaťom. Ak je vzťah rodičov súladný, tak z toho sú potom deti výživované, cez lásku ❤️ rodičov.

Deti sú naším zrkadlom, odrazom toho ako to máme medzi sebou my rodičia.

Mnohí rodičia riešia ťažkosti so svojimi deťmi priamo a LEN S DIEŤAŤOM… dieťa nekomunikuje – rodičia vybavia logopéda, dieťa sa nevie rozhýbať – idú k fyzioterapeutovi, dieťa ide vyskočiť z kože, nevie sa sústrediť – pomocou rôznych testov nájdeme nejakú diagnózu a rodičia majú dojem, že to týmto bude vyriešené, dieťa býva často choré – rodič s ním behá po lekároch a hľadá zázračnú pilulku, ktorá pomôže…. Všetko toto, čo rodičia robia, je v poriadku. Veľkú úctu skladám pred mnohými odborníkmi a ich prácu si nesmierne vážim. Nakoľko pracujem aj so zdravotne znevýhodnenými deťmi, viem aké úsilie to stojí rodičov, aby ťažko chorým deťom pomohli. Klobúk dole! Ale teraz nepíšem o deťoch, ktoré majú život ohrozujúci stav alebo závažné zdravotné ťažkosti, ale o deťoch, ktoré sú niekde v hĺbke zdravé, ale len túžia po tom, aby sme sa ako rodičia PREBUDILI. Bez toho naše dieťa síce budú za pomoci odborníkov fungovať, ale stále to nebude úplne bezproblémové.

? Pozrime sa do zrkadla a povedzme si úprimne, čo môžeme zmeniť, čo môžeme ako rodičia robiť INAK? Ak naše dieťa nekomunikuje, čo my rodičia zadržiavame, nemáme vypovedané, nezdieľame, hovoríme si pravdu, hovoríme o svojich pocitoch…? Ak naše dieťa má ťažkosti s bruškom, čo nevieme stráviť? Ak má dieťa ťažkosti s kožou, vieme správne nastaviť láskavé hranice? Psychosomatika je veľkým kľúčom k prebudeniu.

? Rodičia, prejavte si lásku, muži prejavte pozornosť ženám a ženy úctu mužom. A deti to zachytia. Sledujte tie zmeny, ktoré prichádzajú cez tento jednoduchý kľúč.

Pravidelný fotoblog sledujte na INSTAGRAME @luciadedikova alebo na FACEBOOKU www.luciadedikova.sk