4 spôsoby, ktoré ma udržia mimo mojich pochybností

Poznáš to, keď si začal(a) pochybovať o sebe? Či to rozhodnutie bolo správne?

? Daj si zámer a rob rozhodnutia. Konaj. Všetky rozhodnutia, ktoré robíš sú správne. Pretože v danej chvíli nevieš konať inak. Nie sú dobré alebo zlé rozhodnutia, tie len sú… Nepochybuj! Ak už spravíš rozhodnutie, preber plnú zodpovednosť a konaj v súlade so sebou, situáciou, ktorú dané rozhodnutie pripravilo. Uvedomuj si z akého dôvodu (priestoru) si rozhodnutie spravil? Z priestoru STRACHU alebo lásky, SPOJENIA? Lebo to je naozaj rozhodujúce a ovplyvňuje ťa to v ďalšom konaní! Ak je rozhodnutie urobené z priestoru spojenia a prichádza ten úžasný pocit tajomna, radosti, nadšenia, tak si na správnej ceste. Ak konáš rozhodnutia z priestoru strachu, je pravdepodobné že si odpojený od toho, čo skutočne chceš a kam mieriš, kráčaš. A vtedy môžu prísť aj nepríjemné skúsenosti, kedy si povieš, že to rozhodnutie nebolo najšťastnejšie. Rozhodnutie bolo v každom prípade správne a z nejakého dôvodu pre teba dôležité na tvojej životnej ceste.

? Sleduj, čo sa deje v PRÍTOMNOSTI, ak začneš pochybovať, vráť sa k momentu rozhodnutia. Ak to rozhodnutie bolo vytvorené z priestoru spojenia, tak ťa to posilní a vieš, že prišiel iba moment, ktorý ťa skúša alebo potrebuješ čas na nádych, aby si pokračoval tým istým smerom ďalej. Nerozmýšľaj, čo – ak – keby som spravil(a) vtedy niečo iné… Vráť sa do prítomného momentu a užívaj si ho. To čo sa udialo v minulosti už neovplyvníš, nezmeníš, ale môžeš zmeniť svoj uhol pohľadu na danú situáciu.

? Pristupuj k sebe LÁSKAVO. Odpúšťaj si v drobnostiach. Robíš najlepšie ako vieš v danú chvíľu.

? Tvor nové možnosti reality, maj kreatívneho ducha, obohacuj situácie o nové radosti. Ideš ďalej, tvor si svoj život s vďačnosťou.

Pravidelný fotoblog sledujte na INSTAGRAME @luciadedikova alebo na FACEBOOKU www.luciadedikova.sk